Prezentacje stron > Porady > Autokredyt – dodatkowe opłaty

Autokredyt – dodatkowe opłaty

Opublikowane Wrzesień 3 2012

Miniatura strony:Opis strony:

Przeglądając oferty banków w zakresie kredytów samochodowych, zwracamy przede wszystkim uwagę na koszty zobowiązania takie jak oprocentowanie czy prowizja. To zrozumiałe, ponieważ chcemy znaleźć możliwie jak najbardziej korzystną ofertę.Nie powinniśmy jednak przy tej okazji zapominać o paru innych kwestiach.

Musimy zatem dowiedzieć się o to czy w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego (czy to w całości, czy tylko częściowo) bank obarczy nas dodatkowymi opłatami. Nie należą one do niskich, ale taka właśnie jest polityka banków – nie jest im na rękę, gdy ktoś spłaca kredyt przed terminem przewidzianym w umowie, ponieważ im dłużej trwa okres kredytowania, tym lepiej bank zarabia na odsetkach. Karnymi opłatami chce zatem zniechęcić klienta do uiszczenia długu przed czasem. Oczywiście, nie wszystkie banki coś takiego praktykują. Następna sprawa ma związek z walutą zobowiązania. Znakomita większość kredytów samochodowych (Pozyczki-pozabankowe.biz) jest udzielana w złotówkach, aczkolwiek czasami zdarza się, że ktoś chce dostać w euro bądź w trakcie obowiązywania umowy zależy mu na zmianie waluty.

Przewalutowanie to zwykle płatna opcja – trzeba się zatem dowiedzieć o wysokość tychże opłat oraz o warunki na jakich odbywa się zmiana waluty. Osoby zainteresowane walutowymi kredytami samochodowymi muszą ponadto liczyć się z tym, że bank będzie od nich wymagał znacznie wyższej zdolności kredytowej aniżeli przy zobowiązaniach złotówkowych. Kiedy bowiem kurs waluty idzie w górę, automatycznie drożeją kredyty.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
Autokredyt – dodatkowe opłaty , 7.0 out of 10 based on 1 rating

Słowa kluczowe: ,

Opublikowane w kategorii: Porady

Dodaj swój komentarz