Prezentacje stron > Artykuły finansowe > Czy można dostać kredyt na samochód bez BIK?

Czy można dostać kredyt na samochód bez BIK?

Opublikowane Wrzesień 3 2012

Miniatura strony:Opis strony:

Wielu spośród nas chciałoby zaciągnąć w banku kredyt umożliwiający sfinansowanie zakupu samochodu. W tym momencie pojawia się jednak pytanie o zdolność kredytową, a to dość złożone i skomplikowane zagadnienie. Zdolność kredytowa jest uzależniona przede wszystkim od wysokości naszych zarobków, aczkolwiek nie jest to jedyny czynnik decydujący o tym czy bank uzna ją za wystarczającą.

Niezmiernie ważne jest również to jaką historię finansową posiadamy w Biurze Informacji Kredytowej. Każdy wniosek o kredyt (Webfin.pl) – czy samochodowy, czy jakikolwiek inny – jest weryfikowany w BIK. Jeżeli mieliśmy w przeszłości nawet niewielkie kłopoty z uiszczaniem w terminie jakiś rat czy rachunków, odbija się to niestety na naszej zdolności kredytowej i duże jest wówczas prawdopodobieństwo odrzucenia naszego wniosku przez bank. Wiele osób często pyta na różnych forach internetowych czy istnieje w ogóle możliwość pożyczenia pieniędzy bez BIK, by móc kupić auto. Odpowiedź brzmi – tak, ale nie w banku.

Jeżeli kogoś interesuje pożyczka bez BIK na samochód, powinien jej szukać w pozabankowych instytucjach finansowych. tych akurat działa na naszym rynku całkiem sporo. Kwestię skorzystania z ich oferty trzeba jednak bardzo dokładnie przemyśleć, rozważając wszelakie za i przeciw. Tego typu pożyczki nie podlegają przepisom prawa bankowego i to też trzeba mieć na względzie. Zwykle jednak, gdy opcja pożyczenia pieniędzy od banku nie wchodzi w rachubę, jest to jedyny sposób, by stać się właścicielem wymarzonego samochodu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)


Słowa kluczowe: ,

Opublikowane w kategorii: Artykuły finansowe

Dodaj swój komentarz