Prezentacje stron > Porady > Kredyt na samochód w walucie obcej

Kredyt na samochód w walucie obcej

Opublikowane Wrzesień 3 2012

Miniatura strony:Opis strony:

Każdy z nas, kto zastanawiał się nad zaciągnięciem kredytu samochodowego rozważył chociaż przez chwilę możliwość skorzystania z opcji walutowej. W tym momencie należy nadmienić, że znakomita większość autokredytów jest udzielana przez banki w złotówkach, aczkolwiek oczywiście zdarzają się wyjątki. W chwili obecnej mówiąc o kredytach walutowych, ma się na myśli te w euro.

Swego czasu kojarzyły się one głównie z frankami szwajcarskimi, ale po kryzysowej sytuacji z frankami w roli głównej, banki jeden po drugim zaczęły się wycofywać ze świadczenia usług w tej właśnie walucie. Osoby zdecydowane na autokredyt w euro  muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Przede wszystkim bank będzie od nich wymagać wyższej zdolności kredytowej aniżeli w przypadku zobowiązań złotówkowych. Kolejna sprawa to oszczędności. Generalnie rzecz biorąc, spłacając jakikolwiek kredyt, powinno się równolegle oszczędzać – nawet, jeśli w rachubę wchodzą niezbyt wysokie kwoty. W przypadku kredytów walutowych ma to szczególne znaczenie, ponieważ kredytobiorcy są narażeni na niekorzystne dla nich zmiany w zakresie kursów walutowych.

Jeśli kurs idzie w górę, automatycznie drożeje cały kredyt. niekiedy są to naprawdę znaczące podwyżki. Żeby zaś oszczędzać, trzeba mieć z czego – więc tu znowu nawiązanie do odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Niektóre banki nie godzą się na przyznanie kredytu walutowego, jeśli klient nie jest w stanie zaproponować wkładu własnego co najmniej na poziomie 30 procent wartości samochodu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (1 vote cast)
Kredyt na samochód w walucie obcej, 6.0 out of 10 based on 1 rating

Słowa kluczowe: ,

Opublikowane w kategorii: Porady

Dodaj swój komentarz