Prezentacje stron > Artykuły finansowe > Kredyt na używane auto – czy możliwy?

Kredyt na używane auto – czy możliwy?

Opublikowane Wrzesień 3 2012

Miniatura strony:Opis strony:

Kredyt na używany samochód – czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej tak, ale pod pewnymi warunkami. Zacząć należy od tego, że autokredytu nie znajdziemy w ofercie każdego banku, w związku z czym krąg poszukiwań należy zawęzić tylko do tych instytucji, które decydują się na udzielanie kredytów przeznaczonych na zakup pojazdów.

Kolejnym krokiem jest wyeliminowanie tych banków, które nie godzą się na pożyczanie pieniędzy osobom planującym kupić samochód starszy aniżeli liczący sobie 5 lat. Przeciętnie górna granica mieści się w przedziale od 8 do 10 lat, aczkolwiek zależy ona tak naprawdę tylko i wyłącznie od banku. Mając wybranych kilka instytucji, musimy porównać warunki poszczególnych ofert kredytowych (Latwepozyczki.com.pl). Nie zapominajmy, że poniesiemy większe koszty niż w przypadku nabywania nowego bądź względnie nowego pojazdu (takiego maksymalnie dwuletniego). Poza tym bank zażąda również od nas większych zabezpieczeń. Najczęściej także będziemy musieli uiścić wkład własny.

W chwili obecnej dosyć trudno znaleźć jest ofertę, gdzie udział środków własnych nie jest w ogóle wymagany – a jeśli już, to przeważnie taki kredyt jest strasznie drogi i w takiej sytuacji niejednokrotnie o wiele bardziej kalkuluje się zwykły kredyt gotówkowy. Uwagę trzeba zwracać głównie na oprocentowanie, ale również i na dodatkowe opłaty – na przykład ponoszone z tytułu wcześniejszej spłaty zobowiązania. Niektóre banki każą za to płacić klientom horrendalne wręcz kwoty, nie warto zatem narażać się na tego typu koszty.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
Kredyt na używane auto – czy możliwy? , 7.0 out of 10 based on 1 rating

Słowa kluczowe: ,

Opublikowane w kategorii: Artykuły finansowe

Dodaj swój komentarz