Prezentacje stron > Rozrywka > Oświetlenie i fotografia komunijna ślubna motoryzacyjna i kulinarna

Oświetlenie i fotografia komunijna ślubna motoryzacyjna i kulinarna

Opublikowane Luty 26 2013

Miniatura strony:Opis strony:

Jest to blog o różnych dziedzinach fotografii między innymi komunijnej, ślubnej, kulinarnej, samochodowej, a także o oświetleniu, które jak wiadomo jest podstawą fotografii. co nieco można tam również znaleźć o nowych technologiach. Na dzień dzisiejszy fotografia cyfrowa wydaje się być coraz bardziej popularna. Technologie cyfrowe są na coraz to bardziej rozwiniętym etapie. Z tej przyczyny fotografia cyfrowa wypiera powoli fotografię analogową. Podstawową wyższością, jaką dysponuje fotografia cyfrowa nad analogową jest obróbka zdjęć na komputerach. Oprócz zalety jaką jest obróbka zdjęć, ogromnym plusem jest jeszcze opcja podglądania fotek na lcd, czego na pewno fotografia analogowa nam nie pokarze.

podstawyfotografii.wordpress.com/

Obróbka zdjęć

Zatem obróbka zdjęć to zapewne zaleta, dzięki której fotografia cyfrowa ma więcej pasjonatów. Obróbka zdjęć umożliwia nam prawie dowolnie zmieniać zdjęcie. Wszyscy wiedzą, że retusz i obróbka zdjęć pozwalają na wymazanie wad oraz wiele większych operacji. Niewątpliwie fotografia analogowa ma swoje plusy, jednak chyba zostanie wyparta przez aparaty cyfrowe. Na pewno zostaną przy fotografii analogowej typowi pasjonaci. Wracając do retuszu zdjęć, należy wspomnieć, iż w fotografii analogowej też jest obróbka zdjęć, lecz posiada znacznie mniejsze możliwości.

Czas migawki – czas naświetlania

Trochę odsuńmy się od centralnego wątku – tak więc w fotografii głównymi określeniami, jakie należy poznać są czas migawki i przysłona. Zajmiemy się najpierw tym pierwszym. Czas migawki to nic innego jak czas, w którym jest spuszczona migawka i naświetlany jest ekwiwalent światłoczuły. Czas migawki wpływa na naświetlenie fotografii. Istotnymi elementami naświetlania jest właśnie czas migawki oraz przysłona, a także ISO. Poza tym czas migawki wpływa także na poruszenie fotografii. Z kolei przysłona to mechanizm regulujący ilość światła przepuszczaną przez obiektyw i wpływa przede wszystkim na głębię ostrości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)
Oświetlenie i fotografia komunijna ślubna motoryzacyjna i kulinarna, 8.5 out of 10 based on 2 ratings

Słowa kluczowe: ,

Opublikowane w kategorii: Rozrywka

Dodaj swój komentarz