Prezentacje stron > Marketing > Wybieramy autokredyt – koszty zobowiązania

Wybieramy autokredyt – koszty zobowiązania

Opublikowane Wrzesień 3 2012

Miniatura strony:Opis strony:

Czynnikiem determinującym skorzystanie z oferty w zakresie kredytów samochodowych jest oczywiście jej koszt. To najważniejsza dla nas kwestia, którą bierzemy pod uwagę, gdy analizujemy propozycje poszczególnych banków. Pamiętajmy, że na ostateczną cenę autokredytu (Pozyczki-pozabankowe.org) wpływ ma wiele czynników. Punktem wyjściowym jest wiek samochodu – im pojazd starszy, tym więcej będzie nas kosztować umowa z bankiem.

Przy okazji trzeba też nadmienić, że nie wszystkie banki udzielają wspominanych kredytów, a niektóre nie pożyczają pieniędzy na zakup samochodów liczących sobie określoną ilość lat (na przykład pięć). Teoretycznie okres kredytowania wynieść może nawet do dziesięciu lat, ale w praktyce najczęściej jest o połowę krótszy. Zresztą, nie od dziś wiadomo, że im krócej spłaca się kredyt, tym jest on tańszy – chociaż minusem są wówczas wysokie raty, na które nie każdy sobie może pozwolić. Od wieku samochodu (i niekiedy też od jego marki) zależy oprocentowanie kredytu oraz ilość rat na jakie bank rozłoży nam zobowiązanie. Na koszt zobowiązania wpływ ma także to czy dysponujemy wkładem własnym.

Jeśli tak i jest on dość pokaźny (na poziomie co najmniej 30 procent wartości samochodu), wtedy zapewne bank pójdzie nam w paru kwestiach na rękę, na przykład obniżając prowizję czy marżę. Nie zapominajmy, że chcąc negocjować z bankiem korzystniejsze dla nas warunki umowy, musimy posiadać jakąś kartę przetargową – może nią być chociażby i wspomniany wkład własny. Bank niczego za darmo nie daje i często działa tu zasada „coś za coś”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)


Słowa kluczowe: ,

Opublikowane w kategorii: Marketing

Dodaj swój komentarz