Prezentacje stron > Porady > Frezja w ogrodzie

Frezja w ogrodzie

Opublikowane Luty 14 2014

Miniatura strony:Opis strony:

Są takie kwiaty, które mimo, że nadają się do uprawy w ogrodzie to i tak częściej goszczą w naszych domach, jako okazy cięte. Jednym z przykładów jest chociażby Frezja. Bo kto nie chciałby dostać takiej intensywnie pachnącej, delikatnej frezji od ukochanej osoby.

Oczywiście niektórzy miłośnicy owych kwiatów próbują uprawiać je w ogrodzie, jednakże frezje (Kwiatyl.pl) to kwiaty dość wybredne i wymagające. Może lepiej zainwestować w coś innego. Dziwaczek Japala chociażby jest chętny do zajęcia miejsca frezji, jednakże niestety nie wygląda, ani nie pachnie tak samo przyjemnie jak i ona. Jeśli potrzebujemy rośliny do ciemnych miejsc w naszym ogrodzie to powinniśmy pomyśleć poważnie o przepięknych funkia. Funkia (hosta) babkowata to odmiana o jasnych liściach średniej wielkości. Pięknie wygląda podczas kwitnienia, jednakże znawcy i tak kupują ją z uwagi na kwiaty. Warto dodać, że funkie to rośliny, które poradzą sobie w każdych warunkach, dobrze znoszą zimy.

Rzadko kiedy również przemarzają, bowiem tak naprawdę ich część naziemna pojawia się dopiero wiosną. Nie ma z nimi większych problemów. W czasie zimy jednakże warto pomyśleć o kwiatach w ogrodzie, o tym  jakie prace się przygotować, jednakże zająć należy się tymi domowymi. Jest to odpowiedni czas, żeby coś zasadzić, chociażby jakiegoś cytrusa czy wysiać zioła. Zawsze można również poczytać o ciekawych roślinach bardziej egzotycznych. Bo czy nie byłoby ciekawe posiadać w mieszkaniu awokado? Figowiec pospolity to również niezwykle ciekawa propozycja.

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Frezja w ogrodzie, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Słowa kluczowe: ,

Opublikowane w kategorii: Porady

Comments are closed.